Családháló díj, 2018

Családháló díj, 2018 egyéni különdíjas jelölt:

Kosznáné dr. Pule Ilona,

édesanya, ember, alapítványvezető, a cukorbeteg gyermekek elkötelezett segítője, a diabéteszes családok támogatója, a Hétpettyes Szülői Kötelék keresztanyja.

A diabéteszes gyermekek Icujára, a Diaboló Alapítvány elnökére itt szavazhat!

Valamennyi cukorbeteg gyermek és családjaik nevében, köszönettel: Lévai Ildikó

A jelölés indoklása:

Kosznáné dr. Pule Ilona kislánya nyolcévesen lett cukorbeteg, ennek már több mint húsz éve. Érintett édesanyaként mélyen átérzi a diabéteszes családok mindennapjait, tudja, milyen nehézségekkel kell megküzdeniük nap, mint nap. 2010 óta áll a Diaboló Alapítvány a Cukorbeteg Gyermekekért élén. Legfontosabb küldetése a cukorbeteg gyermekek és családjaik felkarolása, védőháló kialakítása az útvesztők sokaságában. Nevéhez köthető az országosan is egyedülálló Hétpettyes Szülői Kötelék létrehozása, amely a diabétesz diagnózisa utáni legnehezebb időszakban nyújt azonnali segítséget, majd a későbbiekben a segítségnyújtás számos formájában – lelki eredetű, anyagi természetű, sorstárs-baráti összefogás által – áll a családok mellé. Évek óta különleges családi programokat szervez, ahol gyermeknek, felnőttnek egyaránt sikerül elfelejtenie a diabétesz állapotát (Kígyósi Katicás Kovácsolós, Kikeleti Katicás Vigasság, csobbanós-pancsolós). Szíve-lelke a gyermekeké, így alakított már cukormentes habcsókot, katicának öltözik a rendezvényeken, énekel, táncol, jogi eljárást vezényel le, képviseli az alapítvány ügyeit, vagy tesz bármit, ami a cukorbeteg gyermekek javát szolgája. Kosznáné dr. Pule Ilona Icu a gyerekeknek, Édes Rózsám a szüleiknek.