HÉTKÖZNAPOK – Lévai Ildikó

HÉTKÖZNAPOK

– bemutatkoznak a Richter Anna Díj 7 D MOZI-s csapattagok

Lévai Ildikó

„Kisfiam hároméves kora óta cukorbeteg. Szülőként megtapasztaltam, hogy segítséget kapni krízishelyzetben, életmentő. Segítséget adni, számomra életcél. Alapítványi munkatársként, óvodapedagógusként és kommunikációs szakemberként azon dolgozom, hogy kisfiam és valamennyi sorstársa boldog gyermekkort élhessen, a diabétesz állandó jelenléte viselhető teher legyen, a megkülönböztetés, a környezet reakciói ne árnyékolják be a legszebb gyermekéveket.” (Richter Anna Díj pályázat)

0:00 – éjféli vércukormérés („béke” van, elég 3-kor mérni)

3:00 –vércukormérés

4:30 – ébresztő, „indul” a nap – főzés (az iskolai heti étlap szerint, „diás” változatban)

tízórai-ebéd-uzsonna készítése

7:00 – Fiúk indulnak a suliba, én a kórházba

7:15 – alapítványi egyeztetés

7:45 – futás a gimnáziumba, a jótékonysági sütivásárba

10.-es nagylány összeválogatja a kedvenceit (400 ft-ért), bedob a perselybe 1000 ft-ot… Még 6 sütit vehetsz ennyi pénzből …, nem, én ezt a pénzt a cukorbeteg gyerekeknek szántam.

9:40 – megérkezik a sajtó

interjúk előkészítése, fotózás, nyilatkozatok

közben szép pillanatok – osztályfőnök óriás dobozzal jön vásárolni, keresi a „mentes” finomságokat, azokat gondosan külön pakolja, majd feltölti az egész dobozt, fizet a perselybe – indul a meglepivel a gyerekekhez

12:00 – a sütis nap zárása, jegyzőkönyvezés