I. Jótékonysági Kastélyfutás a Cukorbeteg Gyermekekért

Nehéz szavakat találni, amivel leírható az az élmény, amit a Diaboló Alapítvány, a Békéscsabai BSI Futónagykövetek és a Maradj Lendületben! Sportegyesület által szervezett I. Jótékonysági Kastélyfutás a Cukorbeteg Gyermekekért rendezvény nyújtott.
A résztvevők minden egyes lefutott kilométerrel a diabéteszes gyermekek életének teljesebbé tételét támogatták!
2022. május 14-én, szombat délelőtt 370 futó állt a Szabadkígyósi Wenckheim-kastély meseszép parkjának rajtkapujában, ahol lépcsős rajtban, először a kicsi gyermekek, majd a nagyobbacskák és a felnőttek rajtolhattak el a nemes ügyért.
Futottak pici gyermekek, akik éppen megtanultak járni, futott olyan fiúcska, aki mozgásában volt korlátozva, futott babakocsit toló édesanya, nagyszülő az unokájával kézen fogva, ott volt velünk Dr. Baji Balázs világbajnoki bronzérmes és Európa-bajnoki ezüstérmes magyar gátfutó, profi futók és baráti társaságok is. Mellettük, a különböző távokon részt vettek a cukorbeteg gyermekek, hiszen a mozgás, a futás segít a normál tartományban lévő
vércukor-értékek szinten tartásában, a megfelelő érték elérésében.
Mindannyian, együtt! Összefogva egy jó ügyért, nemes célért, vidám hangulatban!
A sikeresen teljesített távok után a célkapuban mindenki nyakában ott csillogott az egyedi érem; a sok-sok mosoly, a vidámság, a felszabadultság érzése pedig a szívünkben ért célba!
Köszönet illeti meg Kárpáti Andrea és Tóth László Békéscsabai BSI Futónagyköveteket, a Maradj Lendületben! Sportegyesület tagjait, Tóth Cintiát és Tóth Gábort, hogy az első hívó szóra, lelkesen a jó ügy mellé álltak, a jótékonysági futással pedig példát mutattak.
A rendezvény mottója valósággá vált! …. ahol a jócselekedetek születnek, ott mindig süt nap!
Köszönjük!
Támogatóink:
Balogh András
Barta Nina és családja
Békés Város Önkormányzata
Békéscsabai Atlétikai Club
DAREH Hulladékgazdálkodási Nonprofit Zrt.
Erudionett Kft.
Felföldi Sándor
FitGastro
Frisnyiczné Sajben Szilvia & Sajben Pál
Futizo Kft.
Hajdu Árpád
Hegedűsné Lakatos Mónika
Herczeg Tamás
Horizont Bt.
Kalmár-Opauszki Anita, Balance Aerobic Club
Kepenyes Balázs
Legendák Földje Alapítvány
Litauszki László
Molnár Anett
Mezőberényi Német Nemzetiségi Önkormányzat
Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft.
Szabó Edit
Szilágyi Ktalain