III. Jótékonysági Kastélyfutás a Cukorbeteg Gyermekekért

AZ ESEMÉNY HELYE:
A szabadkígyósi Wenckheim-kastélypark és a parkban kialakított pálya.
Cím: 5712 Szabadkígyós, Áchim András u. 23.
AZ ESEMÉNY IDEJE:
2024.05.11. 08:00 h-tól

AZ ESEMÉNY FŐVÉDNÖKE:
Dr. Takács Árpád a Békés Vármegyei Kormányhivatalt vezető főispán

AZ ESEMÉNY CÉLJA:
A DIABOLÓ Alapítvány munkájának, valamint az 1-es típusú diabétesszel élő Békés vármegyei gyermekek sporttevékenységének támogatása.
Lehetőséget szeretnénk biztosítani az amatőr futók számára a megmérettetésre, a családok pedig különlegesen szép környezetben mozoghatnak (futhatnak vagy gyalogolhatnak) együtt, kiválasztva a megfelelő távot.

AZ ESEMÉNY LEÍRÁSA:
A nevezők egyedülálló, festői környezetben tehetik próbára magukat különböző távokon és közben élvezhetik a felújított Wenckheim-kastély és a park festői szépségét, a madárcsicsergést, a zöld környezet tiszta levegőjét.
Egészségügyi ügyeletet, mosdó és öltöző használatot a rendezvény ideje alatt biztosítunk.

AZ ESEMÉNY PROGRAMJA:
08:00-09:30 h Helyszíni nevezés (korlátozott számban)
08:00-09:45 h Rajtszám átvétel (6 és 10 kilométeres távokon 10:00 h-ig)
09:35 h Megnyitó
09:40 h A gyermekfutás rajtja
10:00 h A 1,5 kilométeres futás rajtja
10:30 h Az 6 és 10 kilométeres futás rajtja
Gyalogtúra a Wenckheim kerékpárúton
10:15 h Kortalan Kocogók Futama (korosztálytól függetlenül, bárki teljesítheti a távot a közösség erejének segítségével – a bátor„Nagyikat” külön díjazzuk! )

KÍSÉRŐ PROGRAMOK:
– Kormányablak busz kitelepülése a helyszínre ( 9-14 h között )
Intézhető ügyek: személyi igazolvány, útlevél, jogosítvány, lakcím, diákigazolvány, parkolási igazolvány. (Illetékfizetésre csak bankkártyával lesz lehetőség.)
– A Békés Vármegyei Kormányhivatal „Közös érték az egészség” című programja
Testsúly, testtömeg index, testzsír százalék, derék/csípő hányados, vérnyomás, pulzus, véroxigén- és vércukorszint mérés, dohányosoknak kilélegzett levegő CO tartalmának mérése, a dohányzás káros hatásainak bemutatása, az újraélesztés helyes technikája, tudatmódosító szerek (alkohol, drog) hatását bemutató szimulációs szemüvegek, egyensúlykorong, ugrálókötél, logikai játékok.
– motoroztatás (Star Touring and Riding Klub közreműködésével)
– arcfestés, csillámtetoválás
– ugrálóvár
– különleges népi játékok
– masszázs

FUTÓPÁLYA KIALAKÍTÁSA:
A körpályát a park területén alakítottuk ki, változatos terepen, nagyrészt jól futható kemény földúton, enyhe emelkedőkkel, lejtőkkel. A kijelölt utat több helyen keresztezik ösvények.
Nyilak segítik a tájékozódást, de a verseny előtt célszerű a pályát bejárni, erre lesz lehetőség.
Egy kör hossza: 1500 m.
A rajtvonal a kastély előtt lesz, a befutó és a célkapu ugyanitt.
A futópálya térképe:
VÁLASZTHATÓ TÁVOK:
400 m gyermekfutás (09:40 h)
1,5 km futás (1 kör) (10:00 h)
3 km gyaloglás (10:15 h)
6 km futás (4 kör) (10:30 h)
10 km futás (7 kör) (10:30 h)

NEVEZÉSI DÍJ (mely magában foglalja a jótékony célt is):
Online nevezés esetén:
6.000,- Ft/felnőtt nevező, 3.000,- Ft/ 14 év alatti gyermek nevező
A helyszínen történő nevezés esetén:
7.000,- Ft/felnőtt nevező, 4.000,- Ft/ 14 év alatti gyermek nevező
A helyszíni nevezéshez szükséges nevezési lap innen letölthető.
– pdf formátum: https://rb.gy/0zcv81
– docx formátum: https://rb.gy/4354ip
A nevezési díj tartalmazza: egyedi befutóérmet, frissítést, orvosi szolgálatot
Az online nevezők között értékes nyeremények kerülnek kisorsolásra; a helyszínen történő nevezésre korlátozott számban lesz lehetőség.
A fenti nevezési díj mellett tetszőleges összeggel támogatható a Diaboló Alapítvány tevékenysége, a diabéteszes gyermekek életének naposabbá tétele. Ha valaki fontosnak érzi a támogatást, de nem szeretne futni, akkor lehetősége van a kívánt összeget az alapítvány számlájára utalni.
A nevezési díjat a regisztrációt követő három napon belül a következő számlaszámra kell befizetni, átutalni. Utaláskor a közleményben kérjük feltüntetni a nevező nevét, születési évét és a választott távot. A nevezés az összeg befizetése után lesz aktív.
Diaboló Alapítvány: 10103104-45667900-01000002
ONLINE NEVEZÉS 2024.05.07-én éjfélig lehetséges.
FRISSÍTÉS:
A rendezvény ideje alatt a futók számára biztosítunk szőlőcukrot, gyümölcsöt és vizet. Az útvonalon egy frissítőpont áll majd rendelkezésre.

POHÁRMENTES RENDEZVÉNY:
A verseny ideje alatt a versenyzők saját poharaiba, kulacsokba biztosítunk frissítést. Az eseményen sem műanyag, sem papír pohár nem áll majd rendelkezésre.
A rendezvény időtartama alatt az újkígyósi Park Étterem étel és ital szolgáltatást biztosít.

FELELŐSSÉG:
A rajtszám átvételénél aláírom és tudomásul veszem az alábbiakat:
„Kijelentem, hogy az eseményen saját felelősségemre veszek részt, felelős vagyok saját egészségi,
fizikai állapotomnak a részvételre való alkalmasságáért.
Kötelezettséget vállalok arra, hogy az eseményre vonatkozó valamennyi sportszabályt és előírást betartom, sportemberhez méltó magatartással veszek részt az eseményen, saját és sporttársaim testi épségét óvom.
Hozzájárulok, hogy a rólam készült fotókat, videókat a szervező szabadon felhasználhatja, promóciós célokra és közzéteheti weboldalain, közösségi felületein.”

FONTOS:
Kérjük, hogy mindenki időben érkezzen és ha teheti, előzetesen (online) regisztráljon a zökkenőmentes és pontos rajtok érdekében.

Téged is szeretettel várnak az esemény szervezői:
a Diaboló Alapítvány,
a Békéscsabai BSI Futónagykövetek.

Az esemény ideje alatt, szükség esetén hívható mobilszám: +36 70 6070703
E-mail: info@diaboloalapitvany.hu
maradjlenduletben@gmail.com

A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják.